//cdnus.globalso.com/tramigoreflective/35f1f34f76ee4811c046a241d7ac705.jpg
//cdnus.globalso.com/tramigoreflective/00e9a683b7907ac4e6146e100f8c61d.jpg
//cdnus.globalso.com/tramigoreflective/965a22783da643c48086676855af00f.jpg

заus

Ние сме производител, како и извозник на рефлективен материјал, лента со кука и јамка/велкро, лента и еластична плетена лента, итн. Ние сме специјализирани за производство на рефлективен материјал, а некои рефлектирачки производи можат да ги достигнат меѓународните стандарди како Oeko -Tex100, EN ISO 20471:2013, ANSI/ISEA 107-2010, EN 533, NFPA 701, ASITMF 1506, CAN/CSA-Z96-02, AS/NZS 1906.4:2010.Сертификати IS09001&ISO14001.

Прочитај повеќе

Вестиинформации

 • Како да ги исечете најлонските жици и јажето за да избегнете абење

  Како да ги исечете најлонските жици и јажето за да избегнете абење

  Февруари 21-2024

  Сечењето најлонски млаз и јаже е вообичаена задача за многу љубители на „Направи сам“ ентузијасти, авантуристи на отворено и професионалци.Сепак, несоодветните техники на сечење може да предизвикаат абење и кинење, што доведува до намалена сила и издржливост.Во оваа статија ќе ги истражиме потребните алатки, ...

 • Идни развојни трендови на прицврстувачи со кука и јамка

  Идни развојни трендови на прицврстувачи со кука и јамка

  Јан-26-2024

  Прицврстувачите со куки и јамки, попознати како Velcro, беа суштински материјал за прицврстување и поврзување на различни предмети.Како што гледаме кон иднината, неколку трендови може да го обликуваат развојот на прицврстувачите со куки и јамки.Прво и основно, трендот кон одржлив и еколошки мат...

 • Важноста на рефлектирачките ленти за ноќно трчање или возење велосипед

  Важноста на рефлектирачките ленти за ноќно трчање или возење велосипед

  Јан-19-2024

  Трчањето или возењето велосипед во текот на ноќта може да биде мирно и возбудливо искуство, но исто така доаѓа со свои безбедносни грижи.Еден од најефикасните начини за подобрување на безбедноста за време на ноќните активности е со користење на рефлектирачки ленти.Рефлектирачките ленти служат како витална алатка за зголемување на видливоста...

Прочитај повеќе