Вести

 • Важноста на рефлектирачките ленти

  Важноста на рефлектирачките ленти

  Во многу ситуации, рефлектирачките ленти се неопходни за подобрување на безбедноста и видливоста.Овие ленти осигуруваат дека предметите се видливи при слаба осветленост, што значително ја намалува опасноста од несреќи.Тие можат да се користат на се, од облека и додатоци до автомобили и...
  Прочитај повеќе
 • Како да ги исечете најлонските жици и јажето за да избегнете абење

  Како да ги исечете најлонските жици и јажето за да избегнете абење

  Сечењето најлонски млаз и јаже е вообичаена задача за многу ентузијасти, авантуристи на отворено и професионалци.Сепак, несоодветните техники на сечење може да предизвикаат абење и кинење, што доведува до намалена цврстина и издржливост.Во оваа статија ќе ги истражиме потребните алатки, ...
  Прочитај повеќе
 • Како да направите прицврстувачите со куки и јамки повторно безбедно да се залепат

  Како да направите прицврстувачите со куки и јамки повторно безбедно да се залепат

  Ако вашите VELCRO сврзувачки елементи повеќе не се лепливи, ние сме тука да помогнеме!Кога лентата со кука и јамка ќе се наполни со влакна, нечистотија и други остатоци, природно ќе се залепи на неа со текот на времето, што го прави помалку ефикасен.Значи, ако не сте подготвени да купите нови сврзувачки елементи и сакате да знаете како да ги поправите ...
  Прочитај повеќе
 • Идни развојни трендови на прицврстувачи со кука и јамка

  Идни развојни трендови на прицврстувачи со кука и јамка

  Прицврстувачите со куки и јамки, попознати како Velcro, беа суштински материјал за прицврстување и поврзување на различни предмети.Како што гледаме кон иднината, неколку трендови може да го обликуваат развојот на прицврстувачите со куки и јамки.Прво и основно, трендот кон одржлив и еколошки мат...
  Прочитај повеќе
 • Важноста на рефлектирачките ленти за ноќно трчање или возење велосипед

  Важноста на рефлектирачките ленти за ноќно трчање или возење велосипед

  Трчањето или возењето велосипед во текот на ноќта може да биде мирно и возбудливо искуство, но исто така доаѓа со свои безбедносни грижи.Еден од најефикасните начини за подобрување на безбедноста за време на ноќните активности е со користење на рефлектирачки ленти.Рефлектирачките ленти служат како витална алатка за зголемување на видливоста...
  Прочитај повеќе
 • Водич за избор на лента за лепење

  Водич за избор на лента за лепење

  Видови ткаенини Постојат два вида на млитава: тубуларна ципест и рамна лента за лепење.Цврстото ткаење на крпата се нарекува рамна мрежа.Често се користи за ремени за ранци и торби.Кога мрежата се плете во форма на цевка, а потоа се израмнува за да се добијат два слоја, се вели дека е ...
  Прочитај повеќе
 • Дали лепенките со велкро ќе се држат за да се чувствуваат

  Дали лепенките со велкро ќе се држат за да се чувствуваат

  Лентата со велкро кука и јамка е неспоредлива како прицврстувач за облека или други ткаенини.Секогаш е достапен во просторијата за шиење или студио за ентузијастичката шивачка или ентузијаст за уметност и занаетчиство.Velcro има различни примени поради начинот на кој се конструирани неговите јамки и куки...
  Прочитај повеќе
 • Избор на вистинската рефлектирачка лента

  Избор на вистинската рефлектирачка лента

  Бидејќи на пазарот постојат различни видови рефлектирачки ленти со висока видливост, корисно е да се разберат карактеристиките на секоја опција.Сакате да бидете сигурни дека лентата ќе работи за вашата намена.Фактори што треба да се земат предвид Факторите што ќе сакате да ги земете во предвид вклучуваат: Durabili...
  Прочитај повеќе
 • Најпопуларните материјали за решетки кои се отпорни на исеченици или кинење

  Најпопуларните материјали за решетки кои се отпорни на исеченици или кинење

  „реметка“ опишува ткаенина исткаена од неколку материјали кои се разликуваат по јачина и ширина.Се создава со ткаење на предиво во ленти на разбои.Вебингот, за разлика од јажето, има широк опсег на намени што оди подалеку од искористувањето.Поради својата голема приспособливост, суштински е...
  Прочитај повеќе
 • Што е лепенка за кука и јамка

  Што е лепенка за кука и јамка

  Закрпа за кука и јамка е посебен вид на лепенка со подлога што го прави едноставно нанесувањето на различни површини.Секој дизајн или дизајн нарачана за да одговара на вашиот бизнис, организација или лични потреби може да се постави на предната страна на лепенката.Закрпа за кука и јамка бара ...
  Прочитај повеќе
 • Како се прави рефлектирачка лента

  Како се прави рефлектирачка лента

  Рефлектирачката лента се произведува од машини кои спојуваат неколку слоеви на материјал во еден филм.Стаклени мониста и микропризматични рефлектирачки ленти се двете примарни сорти.Додека тие се конструирани слично, тие ја рефлектираат светлината на два различни начини;најмалку тешко...
  Прочитај повеќе
 • Безбедносна лента: избор на вистинската лента за вашиот производ

  Безбедносна лента: избор на вистинската лента за вашиот производ

  Лентата за лепење често се опишува како „силна ткаенина вткаена во рамни ленти или цевки со различна ширина и влакна“.Без разлика дали се користи како поводник за кучиња, прерамки на ранец или ремен за прицврстување на панталоните, повеќето ткаенини обично се произведуваат од обични вештачки или природни материјали ...
  Прочитај повеќе
123456Следно >>> Страница 1/9