Lajme

 • Rëndësia e shiritave reflektues

  Rëndësia e shiritave reflektues

  Në shumë situata, shiritat reflektues janë thelbësorë për të përmirësuar sigurinë dhe dukshmërinë.Këto shirita sigurojnë që objektet të jenë të dukshme në dritë të ulët, gjë që ul ndjeshëm rrezikun e aksidenteve.Ato mund të përdoren në çdo gjë, nga veshjet dhe aksesorët te makinat dhe...
  Lexo më shumë
 • Si të prerë rrip pëlhure najloni dhe litar për të shmangur konsumimin

  Si të prerë rrip pëlhure najloni dhe litar për të shmangur konsumimin

  Prerja e rripave të najlonit dhe litarit është një detyrë e zakonshme për shumë entuziastë të DIY, aventurierë në natyrë dhe profesionistë.Megjithatë, teknikat e papërshtatshme të prerjes mund të shkaktojnë konsumim, duke çuar në ulje të forcës dhe qëndrueshmërisë.Në këtë artikull, ne do të shqyrtojmë mjetet e nevojshme, ...
  Lexo më shumë
 • Si t'i bëni mbërthyesit me grep dhe unazë të ngjiten përsëri mirë

  Si t'i bëni mbërthyesit me grep dhe unazë të ngjiten përsëri mirë

  Nëse lidhësit tuaj VELCRO nuk janë më ngjitës, ne jemi këtu për t'ju ndihmuar!Kur shiriti me grep dhe unazë mbushet me qime, papastërti dhe mbeturina të tjera, ai natyrisht do të ngjitet në të me kalimin e kohës, duke e bërë atë më pak efikas.Pra, nëse nuk jeni gati të blini mbërthyes të rinj dhe dëshironi të dini se si të riparoni...
  Lexo më shumë
 • Tendencat e ardhshme të zhvillimit të mbërthyesve me grep dhe lak

  Tendencat e ardhshme të zhvillimit të mbërthyesve me grep dhe lak

  Mbërthyesit me grep dhe unazë, të njohur zakonisht si Velcro, kanë qenë një material thelbësor për fiksimin dhe lidhjen e sendeve të ndryshme.Ndërsa shikojmë drejt së ardhmes, disa tendenca mund të formësojnë zhvillimin e lidhësve me grep dhe unazë.Së pari dhe më e rëndësishmja, tendenca drejt shtratit të qëndrueshëm dhe miqësor ndaj mjedisit...
  Lexo më shumë
 • Rëndësia e brezave reflektues për vrapimin e natës ose çiklizmit

  Rëndësia e brezave reflektues për vrapimin e natës ose çiklizmit

  Vrapimi ose çiklizmi gjatë natës mund të jetë një përvojë paqësore dhe emocionuese, por gjithashtu vjen me grupin e vet të shqetësimeve të sigurisë.Një nga mënyrat më efektive për të rritur sigurinë gjatë aktiviteteve të natës është përdorimi i brezave reflektues.Shiritat reflektues shërbejnë si një mjet jetik për rritjen e shikimit...
  Lexo më shumë
 • Udhëzues për zgjedhjen e shiritit të rripit

  Udhëzues për zgjedhjen e shiritit të rripit

  Llojet e rripeve të trashësisë Ka dy lloje të rripave të trashë pëlhure: rrip i trashë pëlhure me rrip dhe shirit i rrafshët.Një endje e fortë e leckës quhet rrip i trashë pëlhure.Përdoret shpesh për rripat e çantave të shpinës dhe çantave.Kur rrjeta është endur në formë tubi dhe më pas rrafshohet për të siguruar dy shtresa, thuhet se është t...
  Lexo më shumë
 • A do të ngjiten arna me Velcro për t'u ndjerë

  A do të ngjiten arna me Velcro për t'u ndjerë

  Shiriti me grep dhe unazë me velcro është i pakrahasueshëm si mbërthyes për veshje ose mallra të tjera pëlhure.Është gjithmonë i disponueshëm në dhomën e qepjes ose në studio për rrobaqepësen entuziaste ose të apasionuar pas artit dhe artizanatit.Velcro ka një larmi aplikimesh për shkak të mënyrës së ndërtimit të sytheve dhe grepave të tij...
  Lexo më shumë
 • Zgjedhja e shiritit të duhur reflektues

  Zgjedhja e shiritit të duhur reflektues

  Meqenëse në treg ekzistojnë lloje të ndryshme të shiritave reflektues me shikueshmëri të lartë, është e dobishme të kuptohen karakteristikat e secilit opsion.Ju dëshironi të jeni të sigurt se kaseta do të funksionojë për përdorimin tuaj të synuar.Faktorët që duhen marrë parasysh Faktorët që do të dëshironi të merrni në konsideratë përfshijnë: Durabili...
  Lexo më shumë
 • Materialet më të njohura për rrip të trashë pëlhure që janë rezistente ndaj prerjeve ose grisjeve

  Materialet më të njohura për rrip të trashë pëlhure që janë rezistente ndaj prerjeve ose grisjeve

  "Rrjep i trashë" përshkruan pëlhurën e endur nga disa materiale që ndryshojnë në forcë dhe gjerësi.Ajo krijohet nga thurja e fijeve në shirita në tezgjah.Rrjeti i trashë pëlhure, ndryshe nga litari, ka një gamë të gjerë përdorimesh që shkojnë përtej përdorimit.Për shkak të përshtatshmërisë së tij të madhe, është thelbësore...
  Lexo më shumë
 • Çfarë është Një Hook and Loop Patch

  Çfarë është Një Hook and Loop Patch

  Një copë arnimi me grep dhe unazë është një lloj i veçantë arnimi me një mbështetje që e bën të thjeshtë aplikimin në sipërfaqe të ndryshme.Çdo dizajn ose një dizajn me porosi për t'iu përshtatur biznesit, organizatës ose nevojave personale mund të vendoset në pjesën e përparme të patch-it.Një arnim me grep dhe unazë kërkon...
  Lexo më shumë
 • Si bëhet shiriti reflektues

  Si bëhet shiriti reflektues

  Shirit reflektues prodhohet nga makina që bashkojnë disa shtresa materiale në një film të vetëm.Rruaza qelqi dhe shiritat reflektues mikroprizmatikë janë dy varietetet kryesore.Ndërsa janë ndërtuar në mënyrë të ngjashme, ato reflektojnë dritën në dy mënyra të ndryshme;me pak e veshtire...
  Lexo më shumë
 • Shirit rrip i sigurt: zgjedhja e rripit të duhur për produktin tuaj

  Shirit rrip i sigurt: zgjedhja e rripit të duhur për produktin tuaj

  Shiriti rrip i trashë pëlhure shpesh përshkruhet si "një pëlhurë e fortë e endur në shirita ose tuba të sheshtë me gjerësi dhe fibra të ndryshme".Pavarësisht nëse përdoret si zinxhir qensh, rripa në një çantë shpine ose rrip për të lidhur pantallonat, pjesa më e madhe e rripave prodhohet zakonisht nga materiale të zakonshme të bëra nga njeriu ose natyrore ...
  Lexo më shumë